Hero Image
15 October 2020
Info Deň - Slovensko

Často kladené otázky – virtuálne stretnutia 1:1

Rezervácia virtuálnych stretnutí 1:1

Možnosť rezervácie stretnutí je už otvorená. Môžete naplánovať virtuálne stretnutia 1:1 medzi 12. - 20. októbrom.

 1. Ako si môžem rezervovať stretnutie?

  Krok 1: Prejdite si zoznam účastníkov (Participants). Prostredníctvom karty Trh (Marketplace): všetci účastníci majú možnosť odoslať žiadosť alebo adresnejšiu príležitosť na získavanie kontaktov.

  Krok 2: Pomocou filtrov nájdite účastníkov, ktorých záujmy sa zhodujú s vašimi potrebami.

  Krok 3: Pošlite žiadosti o stretnutie zaujímavým profilom. Ak chcete zvýšiť šancu na prijatie, nezabudnite pridať krátky komentár s odôvodnením, prečo máte záujem o stretnutie.  Krok 4: Vyberte si trvanie schôdzky (15, 30, 45 alebo 60 minút)
  Aby bolo možné stretnutia naplánovať, žiadosti musia byť potvrdené príjemcami.  Krok 5: Dátum a čas stretnutia by mala naplánovať osoba, ktorá prijíma žiadosť o stretnutie, podľa dostupnosti všetkých strán.

  Krok 6: Skontrolujte každú prichádzajúcu žiadosť o stretnutie a akceptujte ju alebo odmietnite, ak o stretnutie nemáte záujem. Je otázkou slušnosti oznámiť žiadateľovi, či máte záujem o stretnutie alebo nie.

 2. Čo ak niektorých účastníkov nie je možné rezervovať?

  Účastníci, ktorí sú k dispozícii na požiadanie o schôdzku, sú označení zelenou ikonou „Available“. Ak si s dostupným účastníkom nie je možné rezervovať schôdzku, skontrolujte nasledovné:

  • Možno ste svoju registráciu nedokončili (vráťte sa na kartu Registrácia na tejto webovej stránke). Dajte sa k dispozícii (zelené tlačidlo) prostredníctvom ,,Agenda”.
  • Možno ste si už rezervovali inú schôdzku na rovnaký čas. Nemôžete si naplánovať prekrývajúce sa schôdzky.

   Poznámka: Stretnutia nebudú akceptované na účely presahujúce rámec Informačného dňa (t. j. stretnutia so špeciálnym záujmom: Predajcovia a predajcovia; Start-upy a investori, atď.).

Správa programu stretnutí 1:1

 1. Ako môžem spravovať stretnutia?

  Keď dostanete žiadosť o stretnutie, alebo ak iný účastník prijme vašu žiadosť o virtuálne stretnutie 1:1, budete o tom informovaní e-mailom. Dostanete tiež upozornenie týkajúce sa zmien na poslednú chvíľu (rezervácie, zrušenia).

  Zostaňte v obraze:
  • Kedykoľvek si môžete zobraziť dátum a čas svojich stretnutí prostredníctvom ,,Meetings”.
  • Skontrolujte si všetky nevybavené žiadosti o stretnutia a zvážte ich prijatie alebo odmietnutie.
 2. Ako sa mám pripraviť na virtuálne stretnutie 1:1?

  Pred začiatkom podujatia si prečítajte nasledujúce technické informácie:

  • Používajte stolový počítač alebo laptop, na ktorom je nainštalovaná kamera a mikrofón.
   * Skontrolujte kvalitu zvuku (dôrazne sa odporúča používať slúchadlá).
   * Pre maximálnu kvalitu obrazu použite dobrú kameru
  • Pozrite si svoje časové pásmo prihlásením a výberom položky „Upraviť môj profil“. Ak toto nie je správne časové pásmo zodpovedajúce vašej polohe, zmeňte ho zodpovedajúcim spôsobom.
  • Používajte prehliadače Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge 80+ (edícia Chromium) alebo Opera; s prehliadačom Internet Explorer a novšími verziami aplikácie Microsoft Edge sa môžu vyskytnúť problémy.
  • Aby ste boli určite pripravený/á na svoje virtuálne stretnutie, prejdite na kartu ,,Meetings” a kliknite na zelené tlačidlo s kamerou. Tým sa vo vašom prehliadači otvorí funkcia videohovorov. (Takže by ste sa mali vidieť!)
 3. Ako sa pripojím k plánovanému stretnutiu?

  Prihláste sa do svojho profilu a nezabudnite skontrolovať najnovšiu verziu svojho plánu stretnutí (Meetings). Z dôvodu zmien na poslednú chvíľu sa program vašich stretnutí môže mierne zmeniť.

  V deň naplánovaného sretnutia sa odporúča prihlásiť sa najmenej 5 – 10 minút pred začiatkom stretnutia. Prejdite priamo na kartu ,,Meetings” v pravom hornom rohu ponuky.

  Načasovanie:
  • Kliknutím na zelené tlačidlo „Začať stretnutie“ sa pripojíte k videostretnutiu 1:1.
  • Počas každého stretnutia je na obrazovke časovač. Dbajte na to, aby ste rešpektovali čas schôdzky (max. 20 minút). Vám a Vášmu partnerovi to umožní dodržať plán ďalších stretnutí.

  Dôležité pripomenutia:
  • REŠEKTUJTE čas iných účastníkov a zúčastnite sa všetkých svojich stretnutí.
  • V prípade, že nastane nepredvídaná okolnosť a nemôžete sa zúčastniť stretnutia, zrušte svoje stretnutie prostredníctvom platformy. Týmto spôsobom bude ďalší účastník informovaný.


 4. Čo by ste mali robiť, ak sa partner, s ktorým ste sa mali stretnúť, nedostaví načas?
  • Zašlite mu krátke pripomenutie, aby sa pripojil k videohovoru.
  • Môžete tiež poslať správu (alebo zavolať) a upozorniť svojho partnera, s ktorým sa máte stretnúť, aby sa pripojil k hovoru. To by malo fungovať, ak na toto naplánované stretnutie zostane dostatok času (napr. 15 a viac minút).
  • V prípade, že partner, s ktorým sa máte stretnúť, nezareaguje okamžite na pripomienku, ako je uvedené vyššie, mali by ste schôdzku preložiť a posunúť ju o 1 – 2 hodiny.
  • Ak schôdzku nie je možné preložiť na preferovaný dátum, použite systém četových správ (otvorte kartu ,,Meetings’’ a pozrite si profil partnera) na naplánovanie telefonického hovoru alebo videohovoru mimo platformy udalostí.


 5. Čo ak vaša kamera alebo mikrofón nefunguje?
  • Skontrolujte, či váš prehliadač z bezpečnostných dôvodov neblokuje použitie vašej kamery/mikrofónu. Tip: Skontrolujte to vykonaním videohovoru s niektorým zo svojich kolegov pomocou iného nástroja (Google Meet, Microsoft Teams ...).
  • o V závislosti od nastavení prehliadača sa od Vás môže požadovať potvrdenie aktivácie kamery/mikrofónu v samostatnom vyskakovacom okne.

  Poznámka: Mikrofón/kameru môžete vo svojom prehliadači povoliť v závislosti od:
  * Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/2693767
  * Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/how-manage-your-camera-and-microphone-permissions
  * Opera: https://help.opera.com/en/latest/web-preferences

  Ak nič z vyššie uvedeného nefunguje, aby ste sa mohli pripojiť k schôdzkam, zvážte prechod na iné zariadenie.

Máte ďalšie otázky? events@euopen4business.eu.

Registration

Closed since 15 October 2020

Organised by

Participants

Company 65
Government/ Public sector 30
Academia / University 7
Start-Up Hub / Business Incubator 2
Business Association 5
Employers association 3
Business advisers / Consultancy 10
Bank / Financial Intermediary 1
NGO 10
Press & media 2
Other 15
Total 150